SUSRET S KNJIŽEVNICOM SANJOM PILIĆ
Autor: Dinka Račić, 25. 3. 2019.

Našu školu posjetila je poznata dječja spisateljica Sanja Pilić.

Sanja Pilić, pjesnikinja, spisateljica, spisateljica za djecu, rođena je 16. 05. 1954. u Splitu. Završila je Školu primijenjene umjetnosti, fotografski odsjek. Radila je kao fotografkinja, trik - snimateljica i koloristica na crtanom filmu. Surađivala je s Autonomnom ženskom kućom iz Zagreba i radila sa zlostavljanom djecom. Članica je raznih prosudbenih odbora za dječje stvaralaštvo. Nastupa u školama na dječjim literarnim druženjima.

Dobitnica je druge nagrade Večernjeg lista 1981. godine i treće nagrade 2006. godine; druge nagrade Radio Študenta i revije Literatura (Slovenija) 1990. godine; nagrade Grigor Vitez 1990., 2002., i 2016. godine, te nagrade Ivana Brlić Mažuranić 1995. i 2001. godine te nagrade  Mato Lovrak za najbolji dječji roman objavljen u 2007. godini. Dobitnica je Časne liste IBBY - ja za roman Jesam li se zaljubila? za 2008. godinu. Po romanu Sasvim sam popubertetio napravljene su kazališne predstave u Zagrebu i Karlovcu.

2010. dobila je nagradu Kiklop za roman Hoću biti posebnaaaaa!

2011. dobila je nagradu Kiklop za slikovnicu Maša i gosti.

2011. godine primila je odlikovanje Reda Danice hrvatske s likom Antuna Radića za zasluge u prosvjeti i kulturi.

2012. po romanu Mrvice iz dnevnog boravka napravljena je predstava u teatru Žar ptica u Zagrebu.

2016. dobila je nagradu za Mali princ za roman Pošalji mi poruku!

2017. nagrađena je prvom nagradom Večernjeg lista za kratku priču Delete.

Živi i radi u Zagrebu.