Svjetski dan tablice množenja (WMTD)
Autor: Ana Miljak, 7. 10. 2019.

Na dan 4. listopada 2019. godine, pridružili smo se školama koje su dobile licencu organizirati Svjetski dan tablice množenja.  Licenca Osnovne škole Jelsa nosi broj 5476/2019. Ove su godine sudjelovale 5862 škole diljem svijeta, od čega 116 hrvatskih. Učenici su imali zadatak u vrlo ograničenom i kratkom vremenskom roku točno riješiti 5 zadataka iz preuzetih materijala. Svim uspješnim učenicima je dodjeljen certifikat Expert u tablici množenja. Sudjelovanjem su stekli pravo kao ispitivački tim propitivati druge učenike, ali su jednako tako ispitivali i učitelje, što ih je posebno veselilo. Ove simpatične aktivnosti kao i mnoge druge, za sve škole je osmislio Andrzej Grabowski, autor više didaktičkih i matematičkih pomagala. Ovakvoj aktivnosti je cilj podsjetiti na važnost tablice množenja i popularizirati je, a ujedno poticajno utječe na dječje samopouzdanje. Želimo ponoviti sudjelovanje 2020. godine, ali ga i proširiti.

laugh Ponovite tablicu množenja do sljedeće godine, jer će tada možda baš vas zaustaviti naša učenička ispitivačka patrola! laugh