UPIS U PRVI RAZRED 2021./2022.
Autor: Dinka Račić, 4. 2. 2021.

Prijava školskih obveznika vršit će se elektronskim putem na obrascu PRIJAVA za predupis koji će biti akativan u razdoblju od 8. do 17. veljače 2021. godine.

Dodatne informacije potražite na www.dalmacija.hr

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije i web stranicama osnovnih škola u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. godine
  • djeca kojima je za šk.god. 2020./2021. rješenjem odgođen upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno u prvi razred osnovne škole mogu se upisati i djeca rođena od 1. travnja 2015godine do 31. prosinca 2015. za koju roditelji odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole.

Dijete se prijavljuje za upis u školu prema prebivalištu / boravištu, odnosno upisnom području škole (matična škola) u kojoj se i obavlja provjera spremnosti djeteta za upis (testiranje i liječnički pregled ) sukladno dogovoru sa roditeljem.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području (produženi boravak ili neki drugi razlog) u postupku prijave prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.