PLOVI, PLOVI.. KNJIGA
Autor: Dinka Račić, 23. 4. 2021.

Književni festival PLOVI, PLOVI... KNJIGA!
namijenjen je djeci koja žive na hrvatskim otocima. U suorganizaciji s otočkim knjižnicama, književni program PLOVI, PLOVI... KNJIGA! održavao bi se u različitim mjestima na jednom otoku tijekom pet dana u proljeće 2021.

Šest do sedam autora (pisci, ilustratori, pripovjedači, ulični performeri) održali bi više književnih susreta, književnih i likovnih radionica, izložbi i tribina.

Ovaj projekt održat će se u dogovoru s Općinskom knjižnicom Jelsa početkom svibnja ove godine u naše četiri Područne škole: Svirče, Vrboska, Sveta Nedjelja i Zastražišće.

Naši najmlađi učenici iz udaljenih malih škola moći će uživati u ovim zanimljivim i poučnim radionicama. Sve to uz poštivanje epidemioloških mjera.

"PLOVI, PLOVI... KNJIGA! književni dani na otocima - umjetnički je projekt KREATIVNE MREŽE iz Zagreba koji započinje u Godini čitanja 2021. pod pokroviteljstvom Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske. Voditeljica projekta je književnica Ana Đokić iz Zagreba.