ROBOTIČKA  ALKA JUNIOR HVAR 2017.

U organizaciji Hrvatskog robotičkog saveza i OŠ Hvar održat će se 29.12.2017. godine ispred Katedrale Sv. Stjepana u Hvaru deseto po redu natjecanje „Robotička alka Junior Hvar 2017.“ Sudjeluju i učenici naše škole: Tadea Duboković, Iva Jerković, Marija Marić, Juraj marić, Juraj Fran Jendek, Tonko Bunčuga i Andro Carić.

Ideja natjecanja

„Robotička alka“ nastala je na tragu spajanja patine sjaja jedne, po dužini trajanja u svjetskim razmjerima svakog divljenja vrijedne, tradicije koja samo što nije napunila tristo godina s blještavilom bljeska prevratničke ideja robota i robotike kao ikona posthumanističkog doba.

Ideja robotičke alke stara je gotovo desetljeće. Osim što tehnološki reinterpretira tradiciju, ona nosi u sebi viziju tehnološkog turnira robotičkih konja i jahača, festival na kojem se dokazuje napredak u najsloženijim segmentima biorobotike.

Robotička alka junior  uvod je u takvu zamisao. Njen cilj je zainteresirati  mlade za robotičko viteštvo, uvesti ih preko legendi u uzbudljiv dolazeći svijet svjetlosnih strojeva gdje se mašta pretvara u istinsku opipljivu još neviđenu  stvarnost. Tu stvarnost grade inženjeri.

U organizaciji Hrvatskog robotičkog saveza i OŠ Hvar održat će se 29.12.2017. godine ispred Katedrale Sv. Stjepana u Hvaru deseto po redu natjecanje „Robotička alka Junior Hvar 2017.“.