Sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama svaka fizička ili pravna osoba ima pravo zahtijevati pristup informacijama koje posjeduje, nadzire ili s njima raspolaže Osnovna škola Jelsa

Pravo na pristup informacijama ostavruje se podnošenjem zahtjeva za pristup informacijama.

Zahtjev za pristup informacijamaa može se podnijeti:

• pisanim putem, uz naznaku "Zahtjev za pristup informacijama", na adresu: Osnovna škola Jelsa, Jelsa 161, Jelsa
  • elektroničkom poštom s naslovom elektroničke pošte "Zahtjev za pristup informacijama", na e-mail: osjelsa@osjelsa.tcloud.hr
  • osobnim donošenjem u tajništvo Škole radnim danom

Za podnošenje zahtjeva potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama.

Podnositelj zahtjeva može u zahtjevu naznačiti prikladan način dobivanja informacije, te ukoliko isto nenaznači, informacija će se dostaviti na način na koji je zahtjev podnesen. (Obrazac u privitku)

Ako podnositelj zahtjeva smatra da mu pružena informacija nije točna ili potpuna, može tražiti ispravak ili dopunu u roku od 15 dana od dana dobivanja informacije. Zahtjev se podnosi na isti način kao i Zahtjev na pristup informacijama. (Obrazac u privitku)

Svaka fizička ili pravna osoba ima pravo na ponovnu uporabu informacija, sukladno odredbama Zakona o pravu na pristup informacija. Zahtjev za ponovnu uporabu informacija podnosi se na isti način kao i Zhatjev za pristup informacijama. (Obrazac u privitku).

Zahtjev za pristup informacijama

Zahtjev za dopunu ili ispravak informacija

Zahtjev za ponovnu uporabu informacija