Autor: Ana Miljak, 11. 4. 2012.

OŠ Jelsa se uključila u kampanju i hrvatsku akciju "Zelena čistka- Jedan dan za čisti okoliš". Ako nas želite vidjeti na listi sudionika kliknite-ovdje.

Zakoračili smo i mi. Kartiramo na svjetskoj mapi mjesta iz svoje okoline, koja nisu predviđena za odlaganje otpada, a nailazimo na njih. Pridružite nam se u označavanju divljih odlagališta, kako bismo ih udruženim snagama lakše očistili i uklonili! Online kartu možete pogledati klik-ovdje.

Pripremamo se sudjelovati u hrvatskoj akciji čišćenja 21. travnja 2012. i učiniti svoj okoliš ljepšim, ugodnijim i sigurnijim. Pozivamo svih da nam se pridruže (klikni-ovdje!), jer... pojedinac može mnogo, ali zajedno možemo sve! yes

Prenosimo vam svoje želje i namjere, koje smo izrazili u pismu potpore ovoj akciji:

"Kampanja Zelena čistka – Jedan dan za čist okoliš je prepoznatljiva ne samo pozivom na pozornost ka okolišu, već društvenim vrijednostima odgovornosti, osviještenosti, aktivnosti i suradnji.

Osnovna škola Jelsa, eko-škola, će se rado pridružiti, držeći kako je ova kampanja izrazito vrijedan pokretač  odnosa prema volonterstvu, vlastitoj aktivnosti i doprinosu, suradnji , poticanju drugih na suradnju, te odgovornom odnosu prema okolišu.

Škola se želi uključiti u promidžbene aktivnosti, osvještavanje potrebe za ovakvim akcijama, nastojati potaknuti mrežu suradnje s ustanovama, službama i fizičkim osobama u svojoj okolini, informirati služeći se svim svojim komunikacijskim mogućnostima, rado se priključiti akciji čišćenja, te aktivirati što veći broj svojih učenika i učitelja izravno.

Želimo podržati ovu kampanju, uvjereni da je briga za okoliš nužan dio sadašnjosti ali i odgoja za budućnost, te se joj se pridružiti i sudjelovati u stvaranju takve navike konkretnim aktivnostima.